ÇALIŞMA SAATLERİ
HAFTAİÇİ 10:00 - 23:00
CUMARTESİ 11:00 - 19:00
PAZAR 12:00 - 17:00


PİLATES

Sağlıklı bir hayat için

Pilates Nedir? Pilates metodu yirminci yüzyılın başlarında Joseph Hubert Pilates (9 Aralık 1883 – 9 Ekim 1967) tarafından geliştirilmiş bir egzersiz sistemidir. Kendi soyadını vermiş olduğu pilates metodunun zihnin kaslar üzerindeki kullanımını desteklediği için kontroloji (kontrol bilimi) olarak da adlandırmıştır. Joseph Almanya’da dünyaya gelmiştir ve doğuştan raşitizm, ateşli romatizma ve astım gibi hastalıkları olması, onun bedenine yönelmesine yol açmıştır.Küçük yaşlardan itibaren bu fiziksel sorunlarının üstesinden gelmeye çalışmıştır. Yaşadığı, gözlemlediği sağlık problemleri ve yaşam deneyimleri bu metodunu geliştirmesine sebep olmuştur. Joseph, pilates metodu üzerine iki kitap yazdı; Sağlığınız (1934) ve Kontroloji Yoluyla Yaşama Dönüş (1945)

Pilates metodu bütünsel sağlığa giden yolu göstermektedir.Sağlıklı yaşama bütünsel bir bakış ve yaşam boyu gelişim yöntemidir. Joseph, Kontroloji Yoluyla Yaşama Dönüş adlı kitabının ilk paragrafında şöyle yazmıştır; "Fiziksel zindelik, mutluluk için ilk gereksinimdir. “Bizim fiziksel sağlık anlayışımız; gündelik rutin işlerimizi içten gelen bir tat ve zevk duyarak, kolay ve tatminkar bir şekilde yapabilme kabiliyetine sahip, zihni kuvvetli ve bütün kısımları eşit ölçüde gelişmiş bir vücuda erişmek ve bu vücudu korumaktır."


Hizmetlerimiz hakkında ihtiyacınız olacak herşey burada!

Herhangi bir ihtiyacınız varsa, lütfen bizimle iletişime geçmeden önce sık sorulan sorulara göz atın. Aradığınız konuyu hala bulamadıysanız, bizimle lütfen iletişime geçin.

Metabolizma Nedir ve Neden Önemlidir ?

Yağ yakmak için kalp atışımız kaç olmalıdır ?

Yağ yakmak için ne kadar süre çalışmalıyız ?

Kilo vermenin en iyi yolu nedir ?

Kilo Almanın En İyi Yolu Nedir ?

Bir Çalışma Programına Başlamadan Önce Bilinmesi Gerekenler Nelerdir ?

Başlangıçta Önerilen Ağırlık Programı Nedir ?

Ağrıyan Bir Kası Çalıştırmalı mıyız ?

Ağırlık Kaldırırken Nasıl Nefes Almalıyız ?

Ağırlık Kaldırırken Kemer Kullanmalı mıyız ?